TATechnix recenze

TATechnix opravdu budí emoce. Jedná se o zavedeného německého výrobce sportovních komponent. TATechnix zpravidla využívá subdodavatelů, zavedených linek a existujících produkcí. Maximum sportovních dílů je certifikováno a testováno TÜV. Základní strategií TATechnix je dodat certifikovaný, funkční a jednoduchý díl. Obecně se jedná o výrobce s velmi dobrým poměrem cena / kvalita, který paradoxně trpí na cenovou dostupnost svých dílů. Značná většina negativních recenzí je založena na neideálně provedené montáži, která je důsledkem nízké ceny a tedy i šetření na montáži a nebo instalaci “samodomo”. TATechnix považujeme za odrazový můstek pro každého úpravce. Mezi nejlevnějšími je dle našeho názoru nejlepší a s nejméně reklamacemi. Pokud se nás zeptáte jaký podvozek koupit kolem 5000 Kč musíme konstatovat, že s TATechnix máme dobrou zkušenost.

Velkou výhodou výrobce TATechnix jsou doplňky a montážní příslušenství. Snížení sebou přináší drobné problémy jako jsou jiné odklony, nesedící tyčky, ramena atd… TATechnix tyto problémy umí řešit. Zpravidla TATechnix příslušenství je nutné využít i při montáži luxusních podvozků.

Sportovní pevné podvozky TATechnix – recenze

Podvozky tzv. fixní / pevné / static. Vycházejme z toho, že tato kategorie podvozků je předně určena na jízdu a jízdní vlastnosti.

Klady:
– Certifikace TÜV.
– Poměr cena a výkon.
– Velmi slušné jízdní vlastnosti v poměru k investované ceně.
– Rychlá dostupnost a dodání.
– Náhradní díly.
– Vyřízení případné záruční vady.
– Kompletní montážní příslušenství.

Zápory:
– Antikorozní zpracování.
– Malý výběr z variant snížení.
– Není určen na extrémní kola a zátěž.

Výdrž: 120 000 – 150 000 km ( nebo než shnije).
Reklamace: ojedinělé ( když už tak zadní tlumiče ).
Shrnutí:
Tyto podvozky montujeme rádi. Montážní náročnost je nízká. Zákazníci jsou překvapeni poměrem cena / výkon. V případě opotřebení komponent lze hravě objednat a dodat náhradní díl.

Stavitelné podvozky TATechnix – recenze

Stavitelné podvozky TATechnix jsou tím nejprodávanějším mezi podvozky a jsou tak trochu viníkem vyskytujících se negativních recenzí. Dostupnost těchto podvozků je vysoká a montáž není jednoduchá. Vyskytuje se vysoká míra špatných montáží a z toho pramenících negativních recenzí. Určením je tento podvozek zejména na vyladění snížení vzhledem ke kolům a požadovanému vzhledu. Jak to ale již bývá za tento luxus se platí tuhostí.

Klady:
– Možnost vyladit si podvozek dle uvážení.
– Certifikace TÜV.
– Poměr cena a výkon.
– Rychlá dostupnost a dodání.
– Náhradní díly.
– Vyřízení případné záruční vady.
– Kompletní montážní příslušenství.

Zápory:
– Antikorozní zpracování.
– Vyšší montážní náročnost.
– Tuhost celku.
– Není určen na extrémní kola a zátěž.
– Příliš široký rozsah váhového limitu.

Výdrž: 60 000 – 110 000 km ( dle jízdy a kol ).
Reklamace: ojedinělé ( když už tak zadní tlumiče ).
Shrnutí:
Stavitelné podvozky TATechnix jsou stálicí a tím nejkvalitnějším v této cenové relaci. Montáž podvozku vyžaduje zkušenosti a znalost montážního postupu. Jízdní vlastnosti jsou přijatelné a odpovídají míře snížení.

Sportovní pružiny TATechnix – recenze

Sportovní pružiny jsou v rámci všech značek spíše stylingovou záležitostí. Při použití se sériovým tlumičem se jedná o velmi pohodlnou variantu snížení. Pružiny TATechnix jsou cenově dostupné. Ústupek na ceně se odráží v jednoduché antikorozní ochraně. Zpravidla se jedná o jednu vrstvu laku. Pružina je jednoduché zařízení a v porovnání s konkurencí je její chování velmi obdobné.

Vzduchové podvozky TATechnix – recenze

TATechnix přivedl na trh dvě řady vzduchových podvozků. Musíme pochválit TÜV certifikaci na základě, které je i tuto extrémní předělávku možné zapsat do TP. Vzduchové podvozky jsou velmi pěkně zpracovány a jejich velkou předností je maximální jednoduchost celé funkce. Mechanická jednoduchost je také chápána jako nevýhoda. Je to úhel pohledu. Složité komplexní systémy vzduchových podvozků jsou náchylné na problémy. Sady vzduchových podvozků jsou složeny z komponent Viair a Airlift. Za nevýhodu považujeme vyšší kupní cenu, která je vyvážena plnou legalizovatelností, což se zejména v ČR nenosí.

Recenze na montáž vzduchového podvozku Škoda Octavia 1 RS

Recenze:
JOM recenze
AP Sportfahwerke recenze
KW recenze
MTS-Technik recenze