Tažné zařízení a sportovní podvozek – naprosto bez problému

Setkáváme často s otázkou zda sportovní podvozek, stavitelný podvozek neovlivní schopnost vozidla táhnout břemeno na tažném zařízení. V jednoduchosti se vozidlo z hlediska funkce nijak nezmění, ale je nutné mít vše správně a to striktně!! Počítejte s jiným úhlem zavěšení a náklonem taženého břemena kupředu.

Nemůžete mít všechno

Běžně jsou vleky přetěžovány a je na ně nakládáno víc než je povoleno. Počítejte s tím, že v kombinaci se sportovním podvozkem vám vlek ani auto nic navíc neodpustí. Nemůžete mít všechno najednou.

Jak správné vybrat podvozek?

Sportovní i stavitelný podvozek je nutné vybírat správně podle váhových limitů uvedených ve velkém technickém průkazu na druhé straně. Pokud váhové limity sedí nemáte se čeho bát a všechno bude fungovat jak má.

Když jsou viníkem kola..

Snížené vozidlo s vozíkem nebo karavenem na kouli je citlivější na jakoukoli i drobnou odchylku. 205 pneumatiky na místo 195 nebo ALU kola s ET 35 místo ET 37 mohou již znamenat problém. Věnujte pozornost svým kolům a tomu co Vám předepisuje velký technický průkaz. Nebudete mít žádný problém.

Snížení mimo rozsah TÜV.

Zejména stavitelné podvozky je možné snížit i mimo rozsah předepsaný v TÜV. Pro úplnou využitelnost tažného zařízení nelze snižovat jinak než podle předpisu TÜV.