Výškově stavitelný podvozek Škoda Felicia – má jednodušší řešení

Poměrně častou poptávkou se kterou se setkáváme je stavitelný podvozek Škoda Felicia. Stavitelný podvozek na trhu již není a to poměrně dlouhou dobu. V diskuzích, klubech a FB se objevuje mnoho kutilů, ale situace může mít naprosto jednoduché a elegantní řešení.

Výroba stavitelného podvozku

Jsme specialisté na komponenty vzduchových a stavitelných podvozků a vždy mě polije studený pot, když slyším zázračné návody na složení takového podvozku pro Felicii. Poměrně velkým omylem je to, že stavitelný podvozek VW Polo, VW Golf  je nějakým způsobem vhodný jako výškově stavitelný podvozek Škoda Felicia. Není vhodný ani jeden ani jedna komponenta. Komponenty nelze poskládat tak, aby to fungovalo!

Přední náprava Škody Felicie používá těhlici do které se tlumič zasouvá s průměrem těla tlumiče 45mm. Tlumiče na VW Golf 1 – 3 mají na spodní části těla uchycení, takže je nelze zasunout. O rozdílném průměru nemluvě.  Přední tlumič VW Golf 4 nesedí svým průměrem a pružiny svými váhovými limity.

Často se setkáváme s názorem, že zadní tlumiče VW Polo / Golf s pružinami sedí na uchycení Škoda Felicia. To, že něco lze namontovat na stejný šroub ještě neznamená, že je to vhodné. Váha zmíněných modelů je jiná a pružiny mají jiné váhové limity. Tlumiče mají jinou délku. Výsledkem takového domácího kutilství je paskvil.

Vyrobit stavitelný podvozek a to s vhodnými váhovými limity je téměř nemožné. Pokládáme si otázku zda tolik snahy dává vůbec nějaký smysl.

Řešení formou sportovního pevného podvozku nebo sportovních pružin

Poptávka po stavitelném podvozku bývá neopodstatněná. Sportovní podvozek nabízí komfort a optimální jízdní projev při pevném snížení. Sportovní pružiny nabízejí extrémní komfort při stejném snížení.

Zákazníci často chtějí stavík a na naše doporučení zvolí sportovní pružiny nebo sportovní pevný podvozek. Tuto volbu hodnotí velmi kladně. Naopak stavitelné podvozky a jejich výroba končí neprovozuschopnými paskvily.

Sportovní pružiny i podvozky se na Felicii stále vyrábí a jsou naprosto bezproblémové. Instalace je hračka na cca 4 hodiny.

Stavitelný podvozek = X týdnů starostí, mnoho peněz na jedné straně s velmi podprůměrným výsledkem.

Sportovní pružiny / podvozek = 4 hodiny montáže s velmi kvalitním jízdním projevem.

Sportovní pružiny -> https://tatechnix.cz/53340-sportovni-pruziny-35-35-mm-skoda-felicia-791-4250570617962.html
Sportovní pevný podvozek -> https://tatechnix.cz/43817-sportovni-podvozek-35-35mm-skoda-felicia-791-4250570639582.html

 

Jak takto snížené vozidlo vypadá?